
H&S
Java Moon Steamboat Espresso
Java Moon Steamboat Espresso is a specialty coffee from H&S.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 250g — $10.00 ($4.00/100g)
- 2268g — $50.00 ($2.20/100g)

Java Moon Steamboat Espresso
Java Moon Steamboat Espresso is a specialty coffee from H&S.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 250g — $10.00 ($4.00/100g)
- 2268g — $50.00 ($2.20/100g)
Similar coffees across all roasters

Sweet Habit Espresso
Santa Barbara, Honduras Washed Multiple Varieties
Eight Ounce Coffee
$16.99

House Espresso
Klatch Coffee
$19.95

Chocolate Berry Espresso
Guatemala/Rwanda, Blend Blend Multiple varieties
Eight Ounce Coffee
$19.99

Chocolate Berry Espresso (1kg)
Guatemala/Rwanda, Blend Blend Multiple varieties
Eight Ounce Coffee
$69.99

Espresso Blend
Iowa Coffee Roasters
$10.00

Doppelganger Espresso
Santa Barbara, Honduras Washed Multiple Varieties
Eight Ounce Coffee
$16.99
Description
Steamboat Espresso is roasted to bring out sweetness and chocolate in espresso shots and batch brews. It is specifically designed for espresso to produce a smooth shot with rich crema. Expect flavors of chocolate and cherry. It is a blend of Brazil natural process and Colombia washed process coffees.















