
H&S
$11.00250gIn Stock
Java Moon Bighorn Medium
Java Moon Bighorn Medium is a specialty coffee from H&S.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 250g — $11.00 ($4.40/100g)
- 2268g — $55.00 ($2.43/100g)

Java Moon Bighorn Medium
Java Moon Bighorn Medium is a specialty coffee from H&S.
$11.00250g$4.40/100gIn Stock
In stock 30+ days
Available Sizes
- 250g — $11.00 ($4.40/100g)
- 2268g — $55.00 ($2.43/100g)
Similar coffees across all roasters

MidSide of The MoonGoat
Colombia Washed
MoonGoat
$22.00

BITTERSWEET - A medium-dark blend
Mexico
Mother Tongue Coffee
$24.00

Mellow Caramelo
Mantiqueira de Minas, Brazil Natural Red Catuai
Eight Ounce Coffee
$18.99

Benchmark
Archers Coffee
$12.25

The Botanist Blend
Washed & Natural Various
Horsham Coffee Roaster
$11.93

Big Riff
Metric Coffee
$20.00
Description
Bighorn Medium is roasted to bring out sweetness and body in the cup. Expect flavors of caramel, milk chocolate, and a little citrus. It is a blend of Brazil natural process and Colombia washed process coffees.















