
Hai Coffee Roaster
Pistachio Chocolate Chips
Pistachio Chocolate Chips is a Paksong, Bolaven, Laos x Pha Daeng Luang, Chiang Rai, Thailand, Washed, SJ133, Mixed Varieties coffee from Hai Coffee Roaster.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Paksong, Bolaven, Laos x Pha Daeng Luang, Chiang Rai, Thailand
- Process
- Washed
- Variety
- SJ133, Mixed Varieties
Available Sizes▾
- 100g — $5.96 ($5.96/100g)
- 200g — $8.94 ($4.47/100g)
- 500g — $17.87 ($3.57/100g)
- 1000g — $35.75 ($3.57/100g)

Pistachio Chocolate Chips
Pistachio Chocolate Chips is a Paksong, Bolaven, Laos x Pha Daeng Luang, Chiang Rai, Thailand, Washed, SJ133, Mixed Varieties coffee from Hai Coffee Roaster.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Paksong, Bolaven, Laos x Pha Daeng Luang, Chiang Rai, Thailand
- Process
- Washed
- Variety
- SJ133, Mixed Varieties
Available Sizes
- 100g — $5.96 ($5.96/100g)
- 200g — $8.94 ($4.47/100g)
- 500g — $17.87 ($3.57/100g)
- 1000g — $35.75 ($3.57/100g)
Similar coffees across all roasters

Chocolate Wafer
Mexico/Colombia Washed/Thermal Shock Blend
Stoa Coffee
$16.97

Honduras, San Vicente
Honduras, Santa Bárbara, Honduras Washed
Methodical Coffee
$22.81

Mexico - Chiapas
Chiapas, Mexico Washed
SK Coffee
$25.00

Mexico: Los Altos
Chiapas, Mexico Washed Bourbon, Caturra, Catimor, Marsellesa, Mundo Novo
Broadsheet Coffee
$23.00

Guatemala: Pedro Perez Domingo
Huehuetenango, Guatemala Washed Caturra, Bourbon, Catuai
Broadsheet Coffee
$24.00

Thesis
Guatemala + Mexico Washed Caturra + Bourbon + Catuai
Ceremony Coffee Roasters
$22.00
Description
Pistachio Chocolate Chips Roast Profile: Medium Blend: Paksong, Bolaven, Laos x Pha Daeng Luang, Chiang Rai, Thailand Varietal: SJ133, Mixed Varieties Process: Washed Taste Reference: Pistachio, Brown sugar, Cacao nips











