BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

HAYB

HAYB is a specialty coffee roaster based in Masovian, Poland. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from HAYB.

Top origins
Colombia, Brazil, Guatemala
Common processes
Washed, Natural, Natural / Washed
New in last 30 days
5 (7/mo avg)
Newest arrival
2026-09-04
Latest restock
2026-09-27

3 coffees in stock (49 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

Brazil Espresso DARK
Poland|HAYB

$7.17 · 1000g · $0.72/100g

Details

Origin
Brazil - Cerrado
Process
Natural
Variety
Mundo Novo, Yellow & Red Catuai
Peru Espresso
Poland|HAYB

$8.60 · 1000g · $0.86/100g

Details

Origin
Peru - Cajamarca
Process
Washed
Variety
Mundo Novo, Bourbon, Caturra, Catimor
Brazil Espresso
Poland|HAYB
In StockBlend

$7.17 · 1000g · $0.72/100g

Details

Origin
Brazil - Cerrado
Process
Natural
Variety
Mundo Novo, Yellow & Red Catuai