
Heart
Ethiopia Musa Abalulesa
Ethiopia Musa Abalulesa is a Limu, Fully washed, 74110, 74165 coffee from Heart.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Limu
- Process
- Fully washed
- Variety
- 74110, 74165
Available Sizes▾
- 226g — $22.00 ($9.73/100g)
- 297g — $27.00 ($9.09/100g)
- 453g — $36.00 ($7.95/100g)
- 2267g — $173.00 ($7.63/100g)

Ethiopia Musa Abalulesa
Ethiopia Musa Abalulesa is a Limu, Fully washed, 74110, 74165 coffee from Heart.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Limu
- Process
- Fully washed
- Variety
- 74110, 74165
Available Sizes
- 226g — $22.00 ($9.73/100g)
- 297g — $27.00 ($9.09/100g)
- 453g — $36.00 ($7.95/100g)
- 2267g — $173.00 ($7.63/100g)
Similar coffees to this Limu Fully washed 74110, 74165

Beshasha
Ethiopia Washed 74110, 74112
Full Court Press
$15.25

Musa Abalulesa, Oma Fontule Washed
Oma Fontule, Ethiopia Washed Heirloom 74110, 74165
Orbiter Coffee
$15.00

Lalesa
Ethiopia Natural Heirloom
Full Court Press
$18.57

Danche Station - Washed Wolisho & Kurume - Gedeb Zone, Ethiopia
Chelbesa, Gedeb Zone, Ethiopia Washed Wolisho & Kurume
Loveless Coffees
$24.00

Ethiopia Almaz Teklu Gr.1 Fully Washed
Éthiopie Washed Heirloom
Chronic.
$25.85

Ethiopia Lecho 74110 Fully washed
Ethiopia Fully washed 74110
GOÛT & CO
$2.17
Description
Location: Limu Elevation: 2100m Variety: 74110, 74165 Process: Fully washed FOB cost: $5.91lb / $13.02kg *FOB (Free-On-Board) cost is the price we have paid for the coffee once it is ready to ship. This includes what the farmer was paid, the milling, warehousing and transport, as well as any export fees.







