
Full Court Press
Beshasha
Beshasha is a Ethiopia, Washed, 74110, 74112 coffee from Full Court Press.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 200g — $15.25 ($7.63/100g)
- 500g — $33.56 ($6.71/100g)
- 1000g — $61.01 ($6.10/100g)

Beshasha
Beshasha is a Ethiopia, Washed, 74110, 74112 coffee from Full Court Press.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 200g — $15.25 ($7.63/100g)
- 500g — $33.56 ($6.71/100g)
- 1000g — $61.01 ($6.10/100g)
Similar coffees to this Ethiopia Washed 74110, 74112

Bochesa
Sidama Washed 74110, 74112
Obadiah Coffee Roasters
$25.31

Ethiopia Musa Abalulesa
Limu Fully washed 74110, 74165
Heart
$22.00

Etiopia - Beshasha
Agaro, Jimma, Western Ethiopia washed 74110, 74112
Father’s Coffee
$17.43

Ethiopia Habtamu Fikadu
Yirgacheffe, Danche Fully washed Kurume and Dega
Heart
$23.00

ETHIOPIA Bochesa Washed WX
Ethiopia Washed
Coffea Circulor
$18.20

Basha, 250g
Ethiopia Natural 74-158 Kurume
Coffee Collective
$20.58
Description
Key Coffee Info: Origin: Ethiopia Process: Washed Varieties: 74110, 74112 Importer: Falcon Harvest: 2025 Per-Kilogram green price: £8.75 Amount purchased: 120kg
About Full Court Press
- Location
- England, United Kingdom
- Region
- Europe
- Currency
- GBP










