BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
Ruanda - Kilimbi Natural
Spain|Hola Coffee

Hola Coffee

$18.20250gIn Stock

Ruanda - Kilimbi Natural

Ruanda - Kilimbi Natural is a Ruanda, Nyamasheke District, Natural, Bourbon rojo coffee from Hola Coffee.

In stock since:

Buy from Hola Coffee

Details

Origin
Ruanda, Nyamasheke District
Process
Natural
Variety
Bourbon rojo
Producer
Kilimbi
Available Sizes▾
  • 250g — $18.20 ($7.28/100g)
  • 1000g — $63.72 ($6.37/100g)
  • 3000g — $191.15 ($6.37/100g)

Similar coffees to this Ruanda, Nyamasheke District Natural Bourbon rojo

Description

DETALLES TÉCNICOS Origen: Ruanda, Nyamasheke District Proceso: Natural Altitud: 1600 - 1650 msnm Varietal: Bourbon rojo Estación de lavado: Kilimbi Cosecha: 2025

About Hola Coffee

Location
Madrid, Spain
Region
Europe
Currency
EUR
Visit Hola Coffee →