BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Hydrangea

Hydrangea is a specialty coffee roaster based in US. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Hydrangea.

Top origins
Colombia, Panama, Ecuador
Common processes
Washed, Natural, Hybrid Washed
New in last 30 days
17 (22/mo avg)
Newest arrival
2026-09-28
Latest restock
2026-09-28

4 coffees in stock (491 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

[Rested/Sale] Catimor - Anaerobic Honey - Gaosanlin Coffee Farm
USA|Hydrangea

$18.40 · 227g · $8.11/100g

3 sizes
  • 227g — $18.40 ($8.11/100g)
  • 227g — $20.70 ($9.12/100g)
  • 227g — $23.00 ($10.13/100g)

Details

Origin
Gaosanlin Coffee Farm, Menglian County, Yunnan, China
Process
Anaerobic Honey
Variety
Catimor
Producer
Mīyánhǎntǎ (咪岩罕塔)
Catimor - Anaerobic Honey - Gaosanlin Coffee Farm
USA|Hydrangea

$18.00 · 114g · $15.79/100g

4 sizes
  • 114g — $18.00 ($15.79/100g)
  • 227g — $23.00 ($10.13/100g)
  • 907g — $74.00 ($8.16/100g)
  • 2270g — $123.00 ($5.42/100g)

Details

Origin
Gaosanlin Coffee Farm, Menglian County, Yunnan, China
Process
Anaerobic Honey
Variety
Catimor
Producer
Mīyánhǎntǎ (咪岩罕塔)
Catimor - Washed - "Biyesheng" Yi Nian Yi Su Collective
USA|Hydrangea

$17.50 · 114g · $15.35/100g

4 sizes
  • 114g — $17.50 ($15.35/100g)
  • 227g — $22.00 ($9.69/100g)
  • 907g — $71.00 ($7.83/100g)
  • 2270g — $142.00 ($6.26/100g)

Details

Origin
Yi Nian Yi Su Collective, Dehong, Yunnan, China
Process
Washed
Variety
Catimor
Producer
Luo Yuan Chen
[Rested] Catimor - Washed - "Biyesheng" Yi Nian Yi Su Collective
USA|Hydrangea

$22.00 · 227g · $9.69/100g

Details

Origin
Yi Nian Yi Su Collective, Dehong, Yunnan, China
Process
Washed
Variety
Catimor
Producer
Luo Yuan Chen