
Iowa Coffee Roasters
Blonde Espresso
Blonde Espresso is a specialty coffee from Iowa Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 226g — $10.00 ($4.42/100g)
- 453g — $20.00 ($4.42/100g)
- 907g — $38.00 ($4.19/100g)

Blonde Espresso
Blonde Espresso is a specialty coffee from Iowa Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 226g — $10.00 ($4.42/100g)
- 453g — $20.00 ($4.42/100g)
- 907g — $38.00 ($4.19/100g)
Similar coffees across all roasters

ESPRESSO DECAF-National Award Winner
Tradition Coffee Roasters
$25.00

ESPRESSO - National Award Winner
Tradition Coffee Roasters
$23.99

Espresso Cremona
Sparrow Coffee
$21.50

BLEND NO 1 - Espresso Blend
Schön Kaffee
$13.54

SCHÖN DUNKEL - Espresso Blend
Schön Kaffee
$12.06

Minor Monuments Espresso
Go Get Em Tiger
$22.00
Description
Our lightest espresso offering produces a syrupy, well-balanced shot with excellent crema.
About Iowa Coffee Roasters
- Location
- Iowa, United States
- Region
- North America
More from Iowa Coffee Roasters

El Salvador Oscar Aguilar - Finca La Vegona - Pacamara - Honey Chalate Microlot
$11.50

Colombian - Women Coffee Producers
$10.00

India - Monsooned Malabar
$10.50

Ecuador - Maputo - Finca Rancho Tio Emilio -Washed Microlot
$11.00

Sumatra - Harimau Tiger
$10.50

Guatemala - San Pedro, Atitlan
$10.00











