
La Cabra
La Colina
La Colina is a Guatemala, Chimaltenango, Washed, Pacamara coffee from La Cabra.
Went OOS:
In stock for ~23h
Details
- Origin
- Guatemala, Chimaltenango
- Process
- Washed
- Variety
- Pacamara
- Producer
- Antonio Medina
Available Sizes▾
- 200g — $3.96 ($1.98/100g)
- 1000g — $14.92 ($1.49/100g)

La Colina
La Colina is a Guatemala, Chimaltenango, Washed, Pacamara coffee from La Cabra.
Went OOS:
In stock for ~23h
Details
- Origin
- Guatemala, Chimaltenango
- Process
- Washed
- Variety
- Pacamara
- Producer
- Antonio Medina
Available Sizes
- 200g — $3.96 ($1.98/100g)
- 1000g — $14.92 ($1.49/100g)
Similar coffees to this Guatemala, Chimaltenango Washed Pacamara

Guatemala La Colina - Lavado
Guatemala Washed Pacamara
Nubra Coffee Roasters
$23.89

Guatemala El Injerto Pacamara - 100g
La Libertad, Huehuetenango, Guatemala Washed Pacamara
Ondo Coffee
$27.50

LA COLINA WASHED
Chimaltenango, Guatemala Washed Caturra
The Barn
$17.52

Guatemala El Injerto Pacamara Washed
La Libertad, Huehuetenango, Guatemala Washed Pacamara
Klover Coffee
$24.00

Guatemala Finca Catalan De Las Mercedes Pacamara Lavato
Guatemala Pacamara
Ditta Artigianale
$18.00

La Colina: Natural
Chimaltenango, Guatemala Natural Caturra
Eight Ounce Coffee
$23.99
Description
This washed Pacamara by Antonio Medina showcases deep herbal aromas, and a heavy body reminiscent of milk oolong tea.







