
La Cabra
$4.72200gIn Stock
Julian Calderon Geisha
Julian Calderon Geisha is a Colombia, Huila, Washed, Geisha coffee from La Cabra.
In stock since:
Details
- Origin
- Colombia, Huila
- Process
- Washed
- Variety
- Geisha
- Producer
- Julian Calderón
Available Sizes▾
- 200g — $4.72 ($2.36/100g)
- 1000g — $22.83 ($2.28/100g)

Julian Calderon Geisha
Julian Calderon Geisha is a Colombia, Huila, Washed, Geisha coffee from La Cabra.
$4.72200g$2.36/100gIn Stock
In stock since:
Details
- Origin
- Colombia, Huila
- Process
- Washed
- Variety
- Geisha
- Producer
- Julian Calderón
Available Sizes
- 200g — $4.72 ($2.36/100g)
- 1000g — $22.83 ($2.28/100g)
Similar coffees to this Colombia, Huila Washed Geisha

Strong Match
El Paraiso: Geisha Washed
Cauca, Colombia Washed Geisha
Eight Ounce Coffee
$28.99

Strong Match
Colombia CGLE Geisha - Lavado
Colombia Washed Geisha
Nubra Coffee Roasters
$46.65

Strong Match
Colombia Yeni Anacona Gesha Washed WX
Colombia Washed Geisha
Coffea Circulor
$17.07
Description
A washed Geisha lot by the Calderon family, with delicately perfumed florals and bright citrus in the cup.





