
La Cabra
$3.81200gIn Stock
Julian Calderón Pink Bourbon
Julian Calderón Pink Bourbon is a Colombia, Huila, Washed, Pink Bourbon coffee from La Cabra.
In stock since:
Details
- Origin
- Colombia, Huila
- Process
- Washed
- Variety
- Pink Bourbon
- Producer
- Julian Calderón
Available Sizes▾
- 200g — $3.81 ($1.90/100g)
- 1000g — $18.11 ($1.81/100g)

Julian Calderón Pink Bourbon
Julian Calderón Pink Bourbon is a Colombia, Huila, Washed, Pink Bourbon coffee from La Cabra.
$3.81200g$1.90/100gIn Stock
In stock since:
Details
- Origin
- Colombia, Huila
- Process
- Washed
- Variety
- Pink Bourbon
- Producer
- Julian Calderón
Available Sizes
- 200g — $3.81 ($1.90/100g)
- 1000g — $18.11 ($1.81/100g)
Description
A washed Pink Bourbon by the Calderón family, with bright tropical fruit and a crisp acidity.





