BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

MAME

MAME is a specialty coffee roaster based in Switzerland. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from MAME.

Top origins
Panama, Colombia, Brazil
Common processes
Washed, Natural, Co-fermentation
New in last 30 days
2 (5.7/mo avg)
Newest arrival
2026-09-03
Latest restock
2026-08-24

7 coffees in stock (54 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

Our Website is being rebuilt.
Switzerland|MAME

$120.22 · 250g · $48.09/100g

Details

Origin
Panama
Process
Natural
Variety
Geisha
Producer
José Luttrell
Brayan Smith
Switzerland|MAME

$43.28 · 250g · $17.31/100g

Details

Origin
Colombia
Process
Washed
Variety
Geisha
Producer
Las Brisas
Our Website is being rebuilt.
Switzerland|MAME

$120.22 · 250g · $48.09/100g

Details

Origin
Panama
Process
Washed
Variety
Geisha
Producer
Priscilla Gonzalez
Our Website is being rebuilt.
Switzerland|MAME

$93.77 · 250g · $37.51/100g

Details

Origin
Panama
Process
Natural Dry Fermentation
Variety
Geisha
Producer
Marcus Duran
Our Website is being rebuilt.
Switzerland|MAME

$93.77 · 250g · $37.51/100g

Details

Origin
Panama
Process
Natural Cold Fermentation
Variety
Geisha
Producer
Willem Boot
Our Website is being rebuilt.
Switzerland|MAME

$120.22 · 250g · $48.09/100g

Details

Origin
Panama
Process
Washed
Variety
Geisha
Producer
Janson Kai
El Placer Geisha White Honey Omni
Switzerland|MAME

$30.06 · 250g · $12.02/100g

Details

Origin
Colombia
Process
White Honey
Variety
Geisha
Producer
Sebastian Ramirez