
Methodical Coffee
Costa Rica, La Pastora
Costa Rica, La Pastora is a Costa Rica, Tarrazu, Costa Rica, Washed, Caturra & Catuai coffee from Methodical Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Costa Rica, Tarrazu, Costa Rica
- Process
- Washed
- Variety
- Caturra & Catuai
- Producer
- CoopeTarrazú
Available Sizes▾
- 340g — $21.32 ($6.27/100g)
- 907g — $48.56 ($5.35/100g)
- 2267g — $112.17 ($4.95/100g)

Costa Rica, La Pastora
Costa Rica, La Pastora is a Costa Rica, Tarrazu, Costa Rica, Washed, Caturra & Catuai coffee from Methodical Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Costa Rica, Tarrazu, Costa Rica
- Process
- Washed
- Variety
- Caturra & Catuai
- Producer
- CoopeTarrazú
Available Sizes
- 340g — $21.32 ($6.27/100g)
- 907g — $48.56 ($5.35/100g)
- 2267g — $112.17 ($4.95/100g)
Similar coffees to this Costa Rica, Tarrazu, Costa Rica Washed Caturra & Catuai

Producer's Pride, Costa Rica
Costa Rica Washed Caturra, Catuaí, Villalobos
Ritual Coffee Roasters
$23.00

Santa Lucia, Costa Rica
Costa Rica Washed Caturra
Ritual Coffee Roasters
$23.00

Costa Rican | Las Lajas | Natural
Costa Rica Natural Catuai, Caturra
Coffee Bros.
$13.40

COSTA RICA - Coope Tarrazu
TARRAZU, Costa Rica NATURAL CATURRA
Almanac Coffee
$17.56

Café Volcan Azul - Caturra
Costa Rica - Vallée centrale / Finca Volcan Azul Natural Caturra
Terres de Café
$22.64

El Aguacate, Costa Rica
Costa Rica Washed Villalobos and Caturra
Ritual Coffee Roasters
$24.50
Description
A clean, classic coffee with a juicy twist and nutty balance, perfect for any brew method.
About Methodical Coffee
- Location
- South Carolina, United States
- Region
- North America








