BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

MOK

MOK is a specialty coffee roaster based in Belgium. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from MOK.

Top origins
Ecuador, Ethiopia, Brazil
Common processes
Washed, Natural, Washed - Beer Hop Fermented
New in last 30 days
3 (2/mo avg)
Newest arrival
2026-09-21
Latest restock
2026-07-13

2 coffees in stock (24 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

Ecuador, El Alisal, Sidra, Washed
Belgium|MOK

$36.41 · 100g · $36.41/100g

Details

Origin
Ecuador, Loja
Process
Washed
Variety
Sidra
Producer
Leonidas Jamarillo
Ecuador, Finca Chorora, Sidra, Natural
Belgium|MOK

$43.24 · 200g · $21.62/100g

2 sizes
  • 200g — $43.24 ($21.62/100g)
  • 1000g — $174.08 ($17.41/100g)

Details

Origin
Ecuador, Loja
Process
Natural
Variety
Sidra
Producer
Olinka Veleze