
Nemesis Coffee
DECAF | GUATEMALA - Familia Doando
DECAF | GUATEMALA - Familia Doando is a Santa Rosa, Guatemala, washed coffee from Nemesis Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Santa Rosa, Guatemala
- Process
- washed
- Producer
- Familia Doando
Available Sizes▾
- 250g — $16.94 ($6.78/100g)
- 1000g — $54.36 ($5.44/100g)

DECAF | GUATEMALA - Familia Doando
DECAF | GUATEMALA - Familia Doando is a Santa Rosa, Guatemala, washed coffee from Nemesis Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Santa Rosa, Guatemala
- Process
- washed
- Producer
- Familia Doando
Available Sizes
- 250g — $16.94 ($6.78/100g)
- 1000g — $54.36 ($5.44/100g)
Similar coffees across all roasters

Guatemala El Injerto Pacamara - 100g
La Libertad, Huehuetenango, Guatemala Washed Pacamara
Ondo Coffee
$27.50

Downtempo Decaf
Antigua, Guatemala Swiss Water Decaf Field Blend
Eight Ounce Coffee
$17.99

Guatemala Finca Rosma
Huehuetenango : Washed Bourbon
Kuma Coffee
$25.00

Nayo Ovalle
Guatemala Washed San Ramon, Bourbon, Caturra
Coava Coffee Roasters
$22.00

La Laguneta Espresso
Guatemala Washed Bourbon, Catuai, Caturra
Monogram Coffee
$13.41

La Laguneta
Guatemala Washed Bourbon, Catuai, Caturra
Monogram Coffee
$13.41
Description
Country Guatemala Region Santa Rosa Variety field blend Process washed Elevation 1200-1300m Roast espresso & filter Taste Notes orange, brown sugar, milk chocolate
About Nemesis Coffee
- Location
- British Columbia, Canada
- Region
- North America
- Currency
- CAD
More from Nemesis Coffee

KENYA | Muthunzuuni AA
$18.35

the O.G. | classic
$16.24

culture. | nemesis signature
$16.24

the juice. | everyday filter
$16.94

COSTA RICA | Lica Torres - ET47 natural
$24.00

ESPRESSO | Brazil - Cachoeira de Cima
$18.35

