
No6 Coffee Co.
Forty-Five
Forty-Five is a specialty coffee from No6 Coffee Co..
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 340g — $16.94 ($4.98/100g)
- 1000g — $49.41 ($4.94/100g)
- 2267g — $109.42 ($4.83/100g)

Forty-Five
Forty-Five is a specialty coffee from No6 Coffee Co..
In stock 30+ days
Available Sizes
- 340g — $16.94 ($4.98/100g)
- 1000g — $49.41 ($4.94/100g)
- 2267g — $109.42 ($4.83/100g)
Similar coffees across all roasters

House Espresso
Klatch Coffee
$19.95

Minor Monuments Espresso
Go Get Em Tiger
$22.00

Espresso Blend
Iowa Coffee Roasters
$10.00

Warmth Espresso Blend
Central America, South America Washed Blend
Monogram Coffee
$12.71

Warmth Espresso Blend (908g)
Blend Blend
Eight Ounce Coffee
$43.99

DARK Godfather Espresso (Box of 10)
Various, Blend Various Multiple varieties
Eight Ounce Coffee
$10.99
Description
Nothing out of the ordinary, a true classic with well developed sugars, dark chocolate notes and a raisin sweetness. This espresso blend is best suited for cafés serving primarily tall americanos and large milky drinks. Also very versatile for the home espresso enthousiast.
About No6 Coffee Co.
- Location
- British Columbia, Canada
- Region
- North America
- Currency
- CAD










