
No6 Coffee Co.
The Rabbit Hole
The Rabbit Hole is a specialty coffee from No6 Coffee Co..
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 340g — $16.94 ($4.98/100g)
- 1000g — $49.41 ($4.94/100g)
- 2267g — $109.42 ($4.83/100g)

The Rabbit Hole
The Rabbit Hole is a specialty coffee from No6 Coffee Co..
In stock 30+ days
Available Sizes
- 340g — $16.94 ($4.98/100g)
- 1000g — $49.41 ($4.94/100g)
- 2267g — $109.42 ($4.83/100g)
Similar coffees across all roasters

Foret Noire
Rabbit Hole Roasters
$12.73

Supernova
Eight Ounce Coffee
$17.99

Punch Buggy Instant Coffee
Brazil Natural
Detour Coffee Roasters
$14.14

Chocolate Berry
Rabbit Hole Roasters
$12.73

Organic Espresso
Klatch Coffee
$21.95

House Espresso
Klatch Coffee
$19.95
Description
A modern classic - sweet, chocolaty and savoury with just enough acidity to keep the common coffee enthusiast engaged for longer than a second. This coffee is great all-around, brewed as a pour-over, french press, Aeropress, batch brew, and approachable as espresso. Interesting but approachable, suitable for all ages. The Rabbit Hole is also available as instant coffee to be enjoyed while travelling or places where packing light is required. Instant coffee options can be found here.
About No6 Coffee Co.
- Location
- British Columbia, Canada
- Region
- North America
- Currency
- CAD














