BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

No6 Coffee Co.

No6 Coffee Co. is a specialty coffee roaster based in British Columbia, Canada. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from No6 Coffee Co..

Top origins
Guatemala, Kenya, Brazil
Common processes
Natural, Anaerobic, Carbonic Maceration
New in last 30 days
3 (2.3/mo avg)
Newest arrival
2026-09-28
Latest restock
2026-09-02

11 coffees in stock (37 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

Santa Clara Caturra
Canada|No6 Coffee Co.

$16.94 · 340g · $4.98/100g

2 sizes
  • 340g — $16.94 ($4.98/100g)
  • 2267g — $109.42 ($4.83/100g)

Details

Origin
Guatemala
Process
Natural
Variety
Caturra
Dutra - Red Catuai
Canada|No6 Coffee Co.

$18.35 · 340g · $5.40/100g

2 sizes
  • 340g — $18.35 ($5.40/100g)
  • 2267g — $116.48 ($5.14/100g)

Details

Origin
Brazil
Process
Natural
Variety
Catuai
Ayla Shantawene
Canada|No6 Coffee Co.

$19.06 · 340g · $5.61/100g

2 sizes
  • 340g — $19.06 ($5.60/100g)
  • 2267g — $130.59 ($5.76/100g)

Details

Process
Natural
The Rabbit Hole
Canada|No6 Coffee Co.

$16.94 · 340g · $4.98/100g

3 sizes
  • 340g — $16.94 ($4.98/100g)
  • 1000g — $49.41 ($4.94/100g)
  • 2267g — $109.42 ($4.83/100g)
The Portal
Canada|No6 Coffee Co.

$16.94 · 340g · $4.98/100g

3 sizes
  • 340g — $16.94 ($4.98/100g)
  • 1000g — $49.41 ($4.94/100g)
  • 2267g — $109.42 ($4.83/100g)
Full City
Canada|No6 Coffee Co.

$16.94 · 340g · $4.98/100g

3 sizes
  • 340g — $16.94 ($4.98/100g)
  • 1000g — $49.41 ($4.94/100g)
  • 2267g — $109.42 ($4.83/100g)
Nouveau
Canada|No6 Coffee Co.

$16.94 · 340g · $4.98/100g

3 sizes
  • 340g — $16.94 ($4.98/100g)
  • 1000g — $49.41 ($4.94/100g)
  • 2267g — $109.42 ($4.83/100g)
Backcountry
Canada|No6 Coffee Co.

$16.94 · 340g · $4.98/100g

3 sizes
  • 340g — $16.94 ($4.98/100g)
  • 1000g — $49.41 ($4.94/100g)
  • 2267g — $109.42 ($4.83/100g)
Forty-Five
Canada|No6 Coffee Co.

$16.94 · 340g · $4.98/100g

3 sizes
  • 340g — $16.94 ($4.98/100g)
  • 1000g — $49.41 ($4.94/100g)
  • 2267g — $109.42 ($4.83/100g)
SWP Decaf Cocafisa
Canada|No6 Coffee Co.

$16.94 · 340g · $4.98/100g

3 sizes
  • 340g — $16.94 ($4.98/100g)
  • 1000g — $50.83 ($5.08/100g)
  • 2267g — $112.95 ($4.98/100g)
Nyeri Gititu
Canada|No6 Coffee Co.

$16.24 · 250g · $6.49/100g

Details

Origin
Kenya
Process
Honey
Variety
SL-28