
Olympia Coffee Roasting
Kenya Kagumoini AA
Kenya Kagumoini AA is a Kenya coffee from Olympia Coffee Roasting.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Kenya
Available Sizes▾
- 340g — $24.50 ($7.21/100g)
- 907g — $59.10 ($6.52/100g)
- 2267g — $135.25 ($5.97/100g)

Kenya Kagumoini AA
Kenya Kagumoini AA is a Kenya coffee from Olympia Coffee Roasting.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Kenya
Available Sizes
- 340g — $24.50 ($7.21/100g)
- 907g — $59.10 ($6.52/100g)
- 2267g — $135.25 ($5.97/100g)
Similar coffees to this Kenya

AA Kamwangi
Kirinyaga County, Central Highlands Washed Batian, Ruiru 11, SL28
Origin Roasting
$21.05

Kieni, 250g
Nyeri, Kenya Washed SL28, SL34, Batian, Ruiru11
Coffee Collective
$19.60

Gatomboya AA
Nyeri, Kenya Washed SL28/SL34
Eight Ounce Coffee
$20.99

Kii – SL28 & SL34
Kenya Washed SL28 & SL34
Sweven Coffee
$21.22

Gachatha
Kenya, Nyeri Washed SL28, SL34, Ruiru 11, Batian
Tim Wendelboe
$20.00

Kenya Gatura AA
Kenya Washed
Wonderstate Coffee
$28.00
Description
Flavors of blackberry, cherry, and flan Produced by smallholding farmers in Kenya's Nyeri district. Kagumoini washing station delivers everything we love about Kenyan coffee: big sweetness, bold acidity, and rich body. Kenya – KEN-yuh Kagumoini – KAH-goo-moy-nee
About Olympia Coffee Roasting
- Location
- Washington, United States
- Region
- North America
More from Olympia Coffee Roasting

Colombia Alexander Vargas Pink Bourbon
$27.75

Ethiopia Banko Gotiti
$24.50

Ethiopia Benti Nenka Natural
$24.00

Burundi Gitwe Micro Lot 3
$26.50

Burundi Mikuba Honey Micro Lot 4
$27.00

Colombia San Sebastián Reserva
$26.00


