
Perc Coffee
Old Skool
Old Skool is a Huila, Washed, Caturra, Castillo coffee from Perc Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 113g — $11.50 ($10.18/100g)
- 368g — $23.00 ($6.25/100g)
- 907g — $53.00 ($5.84/100g)
- 2267g — $105.00 ($4.63/100g)

Old Skool
Old Skool is a Huila, Washed, Caturra, Castillo coffee from Perc Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 113g — $11.50 ($10.18/100g)
- 368g — $23.00 ($6.25/100g)
- 907g — $53.00 ($5.84/100g)
- 2267g — $105.00 ($4.63/100g)
Similar coffees to this Huila Washed Caturra, Castillo

The OG (aka Jeff)
Huila, Colombia | Guji, Ethiopia Washed & Natural – Classic & Complex
Modcup Coffee
$22.50

Colombia Espresso
Colombia - Cauca Washed Caturra, Castillo, Typica
HAYB
$9.08

Colombian Excelso | Ultra Dark Roast
Manta Ray Coffee Roasters
$11.24

Old School Espresso
60% Minas Gerais, Brazil; 40% Guji, Ethiopia Pulped Natural & Washed Yellow Catuai, Mundo Novo, Red Catuai, Heirloom
Vibrant Coffee Roasters
$10.10

Alchemy Espresso
Blend, Africa, South America, Central America Washed & Naturals Traditional
George Howell Coffee
$20.00

Olympus Espresso
South America Natural/washed
Traffic Coffee
$15.18
Description
A SWEET AND BALANCED CLASSIC THAT'S ALWAYS IN STYLE! Old Skool (formerly Juggernaut) is our flagship espresso. It's designed to taste great black, but it really shines with milk. It’s sweet and sturdy with notes of brown sugar, cocoa, and nutella. They say you can’t teach an old dog new tricks. Well, this dog has a few old tricks that just might float your boat. So grab a bag, crank up the freedom rock, and have a champagne jam.








