PLOT Roasting
FRUIT LOOP Espresso
FRUIT LOOP Espresso is a Ayabaca Province, Piura, Peru, Anoxic Natural, Various coffee from PLOT Roasting.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Ayabaca Province, Piura, Peru
- Process
- Anoxic Natural
- Variety
- Various
- Producer
- Ayabaca Community
Available Sizes▾
- 250g — $19.00 ($7.60/100g)
- 1000g — $60.00 ($6.00/100g)
FRUIT LOOP Espresso
FRUIT LOOP Espresso is a Ayabaca Province, Piura, Peru, Anoxic Natural, Various coffee from PLOT Roasting.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Ayabaca Province, Piura, Peru
- Process
- Anoxic Natural
- Variety
- Various
- Producer
- Ayabaca Community
Available Sizes
- 250g — $19.00 ($7.60/100g)
- 1000g — $60.00 ($6.00/100g)
Similar coffees to this Ayabaca Province, Piura, Peru Anoxic Natural Various

Peru El Palto
Peru, Amazonas Natural Caturra, Bourbon
Perc Coffee
$14.00

Peru San Ignacio Espresso
Peru - Nueva Alianza, San Ignacio, Cajamarca Washed Catimor, Geisha & Marshell
49th Parallel Coffee Roasters
$20.00

06PM
Pérou Washed Catura, Catuai, Catimor, Bourbon et Villasarche
Chronic.
$11.47
Description
Producer: Ayabaca Community Location: Ayabaca Province, Piura, Peru Elevation: 2,000 - 2,400 masl Cultivar: Various Preparation: Anoxic Natural Harvest: August - October 2025 Arrival: December 2025 Exporter: Chacra Coffee Importer: Chacra Coffee

