PLOT Roasting
SURE SHOT Espresso
SURE SHOT Espresso is a Fazenda Mió, Monte Santo de Minas, Minas Gerais, Brazil, Natural & Honey, Yellow Catucaí, Arara, Acaiá coffee from PLOT Roasting.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Fazenda Mió, Monte Santo de Minas, Minas Gerais, Brazil
- Process
- Natural & Honey
- Variety
- Yellow Catucaí, Arara, Acaiá
- Producer
- Mió
Available Sizes▾
- 250g — $15.00 ($6.00/100g)
- 1000g — $49.00 ($4.90/100g)
SURE SHOT Espresso
SURE SHOT Espresso is a Fazenda Mió, Monte Santo de Minas, Minas Gerais, Brazil, Natural & Honey, Yellow Catucaí, Arara, Acaiá coffee from PLOT Roasting.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Fazenda Mió, Monte Santo de Minas, Minas Gerais, Brazil
- Process
- Natural & Honey
- Variety
- Yellow Catucaí, Arara, Acaiá
- Producer
- Mió
Available Sizes
- 250g — $15.00 ($6.00/100g)
- 1000g — $49.00 ($4.90/100g)
Similar coffees to this Natural & Honey Yellow Catucaí, Arara, Acaiá

Espresso, Brasil, Rosimeire, Mantiqueira, natural, 250g
Brazil, Rosimeire, Mantiqueira Natural process Yellow Catuai
Supreme Roastworks
$22.09

Brazil Fazenda Mio Talado - Espresso
Brazil Natural Process Yellow Catucaí, Arara, Mundo Novo
Lucid Coffee Roasters
$19.89
![Manhattan Coffee - Brazil Inacio Soares F2 [Espresso]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/1013/7409/9739/files/Inacio_Soares_F2_250G_Filter-1024x1024.webp?v=1781072062)
Manhattan Coffee - Brazil Inacio Soares F2 [Espresso]
Brazil Anaerobic Honey Red and Yellow Catuai
Speciality Coffee CA
$15.00

Brasil, Rosimeire, Mantiqueira, natural, 250g
Brazil, Rosimeire, Mantiqueira Natural process Yellow Catuai
Supreme Roastworks
$22.09

Brasil - El Triunfo
Brasil, Cerrado Mineiro natural Catuaí, Bourbon amarillo y Mundo Novo
Hola Coffee
$15.64

Espresso B, Brazil
Brazil, Campos ALtos Natural Red Catuaí
MOK
$15.93
Description
Producer: Mió Location: Fazenda Mió, Monte Santo de Minas, Minas Gerais, Brazil Elevation: 900 - 1,100 masl Cultivar: Yellow Catucaí, Arara, Acaiá Preparation: Natural & Honey Harvest: June - September 2025 Arrival: December 2025 Exporter: Mió Importer: Mió

