
PLOT Roasting
TUTTI FRUTTI
TUTTI FRUTTI is a Piedra Grande, Tolima, Colombia, Mango and Raspberry Infused, Caturra, Colombia, Catimor coffee from PLOT Roasting.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Piedra Grande, Tolima, Colombia
- Process
- Mango and Raspberry Infused
- Variety
- Caturra, Colombia, Catimor
- Producer
- El Vergel
Available Sizes▾
- 250g — $23.00 ($9.20/100g)
- 1000g — $72.00 ($7.20/100g)

TUTTI FRUTTI
TUTTI FRUTTI is a Piedra Grande, Tolima, Colombia, Mango and Raspberry Infused, Caturra, Colombia, Catimor coffee from PLOT Roasting.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Piedra Grande, Tolima, Colombia
- Process
- Mango and Raspberry Infused
- Variety
- Caturra, Colombia, Catimor
- Producer
- El Vergel
Available Sizes
- 250g — $23.00 ($9.20/100g)
- 1000g — $72.00 ($7.20/100g)
Similar coffees to this Piedra Grande, Tolima, Colombia Mango and Raspberry Infused Caturra, Colombia, Catimor

The Barn - El Vergel Guava Banana
Colombia Anaerobic Natural Caturra
Speciality Coffee CA
$25.00

COLOMBIA Santuario Project Campo Hermoso Raspberry Mossto Co-Fermented
Colombia - Quindío Raspberry Mossto Co-Fermented Caturra
LiLo Coffee Roasters
$10.52

Finca Tamana Caturron
Colombia, El Pital, Huila Washed Caturron
Tim Wendelboe
$21.00
Description
Producer: El Vergel Location: Piedra Grande, Tolima, Colombia Elevation: 1,500 - 1,900 masl Cultivar: Caturra, Colombia, Catimor Preparation: Mango and Raspberry Infused Harvest: April - May 2025 Arrival: August 2025 Exporter: Forest Coffee Importer: Forest Coffee
