
Red Bank Coffee Roasters
Dahwe
Dahwe is a Gisgara, Southern Province, Rwanda, Natural, Red Bourbon coffee from Red Bank Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Gisgara, Southern Province, Rwanda
- Process
- Natural
- Variety
- Red Bourbon
Available Sizes▾
- 250g — $17.24 ($6.90/100g)
- 1000g — $55.71 ($5.57/100g)

Dahwe
Dahwe is a Gisgara, Southern Province, Rwanda, Natural, Red Bourbon coffee from Red Bank Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Gisgara, Southern Province, Rwanda
- Process
- Natural
- Variety
- Red Bourbon
Available Sizes
- 250g — $17.24 ($6.90/100g)
- 1000g — $55.71 ($5.57/100g)
Similar coffees to this Gisgara, Southern Province, Rwanda Natural Red Bourbon

Rwanda Ngororero Red Bourbon Natural | One Half Coffee
western province, rwanda natural red bourbon
One Half Coffee
$17.18

Rwanda Ruronzi Farm
Rwanda Anaerobic Natural Red Bourbon
Imbibe Coffee Roasters
$19.39

Rwanda - Gishamwana
Western Province, Rwanda Washed Bourbon
SK Coffee
$26.00

Rwanda Ngororero Red Bourbon Dry Ferment Washed | One Half Coffee
western province, rwanda dry ferment washed red bourbon
One Half Coffee
$17.18

Rwanda Ngororero Red Bourbon Fully Washed | One Half Coffee
western province, rwanda fully washed red bourbon
One Half Coffee
$23.32

DAK - The Alchemist
Nyamasheke, Rwanda Anaerobic Natural Red Bourbon
Entropica Coffee
$26.00
Description
Origin: Gisgara, Southern Province Country: Rwanda Altitude: 1,630 MASL Process: Natural Variety: Red Bourbon Notes: Sherry Trifle
About Red Bank Coffee Roasters
- Location
- England, United Kingdom
- Region
- Europe
- Currency
- GBP










