BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
Clever Villanueva · Peru · Washed · Lemon & Apricot
USA|Shavi Coffee Roasters

Shavi Coffee Roasters

$22.00340gIn Stock

Clever Villanueva · Peru · Washed · Lemon & Apricot

Clever Villanueva · Peru · Washed · Lemon & Apricot is a Cajamarca, Peru, Washed, Varied coffee from Shavi Coffee Roasters.

In stock 30+ days

Buy from Shavi Coffee Roasters

Details

Origin
Cajamarca, Peru
Process
Washed
Variety
Varied
Producer
Clever Angel Villanueva
Available Sizes▾
  • 340g — $22.00 ($6.47/100g)
  • 907g — $45.00 ($4.96/100g)
  • 2267g — $99.00 ($4.37/100g)

Description

Process Washed Country Peru Region Cajamarca Altitude 1740 masl Variety Varied Partnered Since 2026 #shopify-section-template--20232338571502__text_columns_d8LH9p { background-color: #f2d0a9; } #shopify-section-template--20232338571502__text_columns_d8LH9p { background: radial-gradient(rgba(242, 208, 169, 1) 32%, rgba(255, 154, 98, 1) 100%); } Process Washed Country Peru Region Cajamarca Altitude 1740 masl Variety Varied Partnered Since 2026 Process Washed Country Peru Region Cajamarca Altitude 1740 masl Variety Varied Partnered Since 2026

About Shavi Coffee Roasters

Location
District of Columbia, United States
Region
North America
Visit Shavi Coffee Roasters →