BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
Crown Point
USA|Sightglass Coffee

Sightglass Coffee

$21.00340gIn Stock

Crown Point

Crown Point is a Latin America, East Africa, Washed, Blended coffee from Sightglass Coffee.

In stock 30+ days

Buy from Sightglass Coffee

Details

Origin
Latin America, East Africa
Process
Washed
Variety
Blended
Available Sizes▾
  • 340g — $21.00 ($6.18/100g)
  • 907g — $53.25 ($5.87/100g)
  • 2267g — $126.00 ($5.56/100g)

Similar coffees to this Latin America, East Africa Washed Blended

Description

Roast Level: Medium-Dark Roast Origin: Latin America, East Africa Variety / Processing: Blended / Washed Growing Altitude: Varying meters above sea level

About Sightglass Coffee

Location
California, United States
Region
North America
Visit Sightglass Coffee →