
Greater Goods Roasting
Connection - Medium Dark Cold Brew Blend
Connection - Medium Dark Cold Brew Blend is a Colombia, Brazil, Washed, Natural, Mixed varieties coffee from Greater Goods Roasting.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia, Brazil
- Process
- Washed, Natural
- Variety
- Mixed varieties
Available Sizes▾
- 113g — $10.00 ($8.85/100g)
- 283g — $21.00 ($7.42/100g)
- 907g — $56.00 ($6.17/100g)
- 2267g — $122.00 ($5.38/100g)

Connection - Medium Dark Cold Brew Blend
Connection - Medium Dark Cold Brew Blend is a Colombia, Brazil, Washed, Natural, Mixed varieties coffee from Greater Goods Roasting.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia, Brazil
- Process
- Washed, Natural
- Variety
- Mixed varieties
Available Sizes
- 113g — $10.00 ($8.85/100g)
- 283g — $21.00 ($7.42/100g)
- 907g — $56.00 ($6.17/100g)
- 2267g — $122.00 ($5.38/100g)
Similar coffees across all roasters

Daybreak Blend
Brazil & Colombia Natural & Washed
Steady State Roasting
$17.50

Luminary Blend
Brazil, Colombia Washed & Natural Blend
NewGround Coffee
$14.59

Good Vibes
50% Nariño, Colombia; 50% Minas Gerais, Brazil Washed mixed
Vibrant Coffee Roasters
$9.50

Banner Dark
Central & South America Washed Blended
Sightglass Coffee
$22.00

S.O. Blend
Colombia, Brazil, & Ethiopia Washed & Natural Regionally Dependent
Coava Coffee Roasters
$20.00

COLD BREW BLEND
Brazil & Colombia Processed
Andytown Coffee Roasters
$12.50
About Greater Goods Roasting
- Location
- Texas, United States
- Region
- North America
More from Greater Goods Roasting

Spark - Mexico
$10.00

Finca Rosita - Bolivia
$15.00

Korgua Estate - Papua New Guinea
$15.00

Lâm Dông - Dark and Bold Vietnam
$15.00

Mario Jesús - Finca Churupampa - Peru
$15.00

Take Me Home - Light Roast Costa Rica
$12.00








