
Sightglass Coffee
Microdose Half-Caf
Microdose Half-Caf is a Seasonally Varying, Washed & Mountain Water Process, Blended coffee from Sightglass Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Seasonally Varying
- Process
- Washed & Mountain Water Process
- Variety
- Blended
Available Sizes▾
- 340g — $22.50 ($6.62/100g)
- 907g — $57.00 ($6.28/100g)
- 2267g — $135.00 ($5.96/100g)

Microdose Half-Caf
Microdose Half-Caf is a Seasonally Varying, Washed & Mountain Water Process, Blended coffee from Sightglass Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Seasonally Varying
- Process
- Washed & Mountain Water Process
- Variety
- Blended
Available Sizes
- 340g — $22.50 ($6.62/100g)
- 907g — $57.00 ($6.28/100g)
- 2267g — $135.00 ($5.96/100g)
Similar coffees to this Seasonally Varying Washed & Mountain Water Process Blended

MITI MITI - HALF CAFF
Active Harvest Regions in Colombia Washed
Devocion Coffee
$25.25

Pick-Me-Up - Medium Roast House Blend
Ethiopia, Colombia Natural, Washed Mixed varieties
Greater Goods Roasting
$10.00

One Half Capsule Blend | One Half Coffee
One Half Coffee
$11.78

Everything
Light Roast Various
Bluebird Coffee Roastery
$15.28

Half & Half Espresso - Blend
Blend Washed and natural Blend
Solberg & Hansen
$14.54

Half-Caf Brazil
Brazil Natural and Swiss Water Process
Talking Crow Coffee Roasters
$23.00
Description
Roast Level: Medium Roast Origin: Seasonally Varying Variety / Processing: Blended / Washed & Mountain Water Process Growing Altitude: Varying meters above sea level
About Sightglass Coffee
- Location
- California, United States
- Region
- North America
More from Sightglass Coffee

Kenya, Kiangoi AA, Kirinyaga
$28.50

Costa Rica, Aquiares Estate Red Honey, Diego Robelo
$28.00

Honduras, Nueva Esperanza, David Muñoz
$28.00

Mexico, Rancho La Perla, Antonia Fuentes
$28.00

Colombia, Finca Alcatraz, Wilfredo Ule Vargas, Pink Bourbon
$28.00

Ethiopia, Worka Chelbessa, Yirgacheffe, Organic
$28.00









