BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
West End Blues
USA|Tandem Coffee Roasters

Tandem Coffee Roasters

$20.00340gIn Stock

West End Blues

West End Blues is a Changes with the seasons coffee from Tandem Coffee Roasters.

In stock 30+ days

Buy from Tandem Coffee Roasters

Details

Process
Changes with the seasons
Available Sizes▾
  • 340g — $20.00 ($5.88/100g)
  • 340g — $21.00 ($6.18/100g)
  • 907g — $43.00 ($4.74/100g)
  • 907g — $44.00 ($4.85/100g)
  • 2267g — $95.00 ($4.19/100g)
  • 2267g — $96.00 ($4.23/100g)

Description

Traditional in name only, West End Blues is a complex blend of flavors and textures. Fruity but not fruit-forward, grounded in chocolate and sparkling with zesty notes of baking spices and tea, WEB shines when combined with milk but stands on its own as a killer drip coffee.

About Tandem Coffee Roasters

Location
Maine, United States
Region
North America
Visit Tandem Coffee Roasters →