
The Barn
SUMMER COFFEE
SUMMER COFFEE is a Guji, Ethiopia, Natural, Mixed Heirloom coffee from The Barn.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Guji, Ethiopia
- Process
- Natural
- Variety
- Mixed Heirloom
- Producer
- Ismael Hassen Aredo
Available Sizes▾
- 250g — $19.23 ($7.69/100g)
- 250g — $34.59 ($13.84/100g)
- 1000g — $81.92 ($8.19/100g)

SUMMER COFFEE
SUMMER COFFEE is a Guji, Ethiopia, Natural, Mixed Heirloom coffee from The Barn.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Guji, Ethiopia
- Process
- Natural
- Variety
- Mixed Heirloom
- Producer
- Ismael Hassen Aredo
Available Sizes
- 250g — $19.23 ($7.69/100g)
- 250g — $34.59 ($13.84/100g)
- 1000g — $81.92 ($8.19/100g)
Similar coffees to this Guji, Ethiopia Natural Mixed Heirloom

Ethiopia Sun Dried Natural
Hambela District, Guji, Ethiopia Natural Local Heirloom
Equator Coffees
$22.00

Anasora
Guji, Ethiopia Natural Ethiopian Landraces
Amaya Coffee
$23.90

Ethiopia Guji Megadu - anaerobic natural
Bette Buna Megadu, Guji-Megadu Anaerobic Natural 74112, 74158, Wild Guji Megadu
Kaffeelix
$21.05

Ethiopia Kercha Natural
Ethiopia - Guji Natural Heirloom
Cat & Cloud
$19.00

Adanech
Guji, Ethiopia Natural Mixed Heirloom
Steady State Roasting
$19.50

Cozy Secret Sauce
Guji, Ethiopia Natural 74110/74112
Eight Ounce Coffee
$19.99
Description
Our Summer Coffee Refreshed We are excited to share our naturally processed lot from Kayon Mountain: a perfect highlight for the final weeks of summer. The natural process magnifies the fruity character Guji is known for, bringing a profile full that is sweet like a summer fruit gelato.








