
Vibrant Coffee Roasters
Colombia Edwin Noreña IPA Pink Bourbon Hops Co-Ferment
Colombia Edwin Noreña IPA Pink Bourbon Hops Co-Ferment is a Finca Campo Hermoso-Quindio, Galaxy Hops Co-Ferment, Pink Bourbon coffee from Vibrant Coffee Roasters.
In stock since:
Details
- Origin
- Finca Campo Hermoso-Quindio
- Process
- Galaxy Hops Co-Ferment
- Variety
- Pink Bourbon
- Producer
- Edwin Enrique Noreña
Available Sizes▾
- 113g — $18.00 ($15.87/100g)
- 283g — $34.00 ($11.99/100g)
- 907g — $92.00 ($10.14/100g)
- 2267g — $217.00 ($9.57/100g)

Colombia Edwin Noreña IPA Pink Bourbon Hops Co-Ferment
Colombia Edwin Noreña IPA Pink Bourbon Hops Co-Ferment is a Finca Campo Hermoso-Quindio, Galaxy Hops Co-Ferment, Pink Bourbon coffee from Vibrant Coffee Roasters.
In stock since:
Details
- Origin
- Finca Campo Hermoso-Quindio
- Process
- Galaxy Hops Co-Ferment
- Variety
- Pink Bourbon
- Producer
- Edwin Enrique Noreña
Available Sizes
- 113g — $18.00 ($15.87/100g)
- 283g — $34.00 ($11.99/100g)
- 907g — $92.00 ($10.14/100g)
- 2267g — $217.00 ($9.57/100g)
Similar coffees to this Finca Campo Hermoso-Quindio Galaxy Hops Co-Ferment Pink Bourbon

Colombia Pink Bourbon Honey IPA Drip Coffee
Colombia Honey Pink Bourbon
Julith Coffee
$21.78
Session IPA
Quindio, Colombia Hop Co-fermentation Honey Process Pink Bourbon
Mae Coffee Roasters
$40.00

Edwin Noreña Sudan Rume Enigma Hops Co-ferment
Armenia, Quindío Sudan Rume
Driftaway Coffee
$40.00
![● 【送料無料】 コロンビア ALEプロセス カンポエルモッソ ( COLOMBIA ALE Processe Campo Hermoso)[C]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0430/3755/6896/files/4993199692353c1.jpg?v=1765181098)
● 【送料無料】 コロンビア ALEプロセス カンポエルモッソ ( COLOMBIA ALE Processe Campo Hermoso)[C]
Quindio、COLOMBIA(キンディオ、コロンビア) ALE Process(エールプロセス) Pink Bourbon(ピンクブルボン)
Takamura Coffee Roasters
$10.33

Colombia - Cherry Punch
Colombia, Huila natural co-fermentado Pink bourbon
Hola Coffee
$22.76

El Placer
Session IPA Pink Bourbon
Red Bank Coffee Roasters
$33.16
Description
Limited Roast - LightCOLOMBIA - HOPS CO-FERMENTNoreña strikes again! You know anytime you see a release from Edwin Noreña you are dealing with something extremely special. As you might guess from the name, this coffee is seriously hazy IPA-forward thanks to Edwin’s processing magic. Galaxy hops plus malt mix and coffee cherry mosto are used in this anaerobic co-ferment which results in some truly out-of-this-world flavors. PRODUCER:Edwin Enrique NoreñaORIGIN:Finca Campo Hermoso-QuindioVARIETY:Pink BourbonELEVATION:1,550 maslPROCESS:Galaxy Hops Co-FermentHARVEST:Spring 2026TASTING:Hazy IPA & guava, mouth-wateringIMPORTANT INFO ON BLACK LABEL COFFEE SHIPMENTS:Black Label coffees only roast and ship on Tuesdays (any order that includes a Black Label coffee will get shipped the following Tuesday).
About Vibrant Coffee Roasters
- Location
- Pennsylvania, US
- Region
- North America
More from Vibrant Coffee Roasters

Kenya Kamwangi AA
$11.70

Ethiopia Laayyoo Natural
$11.70

Colombia Finca Costa Rica Pink Bourbon
$11.70

Ethiopia Guji Mulish
$11.70

Mexico Chiapas Ki-Saya Medium Roast
$11.15

DECAF Colombia El Nevado del Huila
$10.10