BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
Hawaiian Harmony
USA|Big Island Coffee Roasters

Big Island Coffee Roasters

$21.00113gIn Stock

Hawaiian Harmony

Hawaiian Harmony is a Maui, Kaʻū, Big Island Coffees coffee from Big Island Coffee Roasters.

In stock 30+ days

Buy from Big Island Coffee Roasters
Available Sizes▾
  • 113g — $21.00 ($18.58/100g)
  • 283g — $37.00 ($13.07/100g)
  • 2267g — $269.00 ($11.87/100g)

Similar coffees to this Maui, Kaʻū, Big Island Coffees

Description

Origin: Maui, Kaʻū, Big Island Coffees Roast: Medium Dark Tasting Notes: Butterscotch, cocoa, nutmeg, whisky, date; Creamy, rich-toned, deeply sweet & smooth.

About Big Island Coffee Roasters

Location
Hawaii, United States
Region
North America
Visit Big Island Coffee Roasters →