
Big Island Coffee Roasters
Kona Moon
Kona Moon is a 100% Kona Coffee coffee from Big Island Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- 100% Kona Coffee
Available Sizes▾
- 113g — $22.00 ($19.47/100g)
- 283g — $42.00 ($14.84/100g)
- 2267g — $309.00 ($13.63/100g)

Kona Moon
Kona Moon is a 100% Kona Coffee coffee from Big Island Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- 100% Kona Coffee
Available Sizes
- 113g — $22.00 ($19.47/100g)
- 283g — $42.00 ($14.84/100g)
- 2267g — $309.00 ($13.63/100g)
Similar coffees to this 100% Kona Coffee

Kona Classic - Dark Roast
North Kona, Hawai‘i Typica and K7
Paradise Coffee Roasters
$25.00

100% Kona Hawai'i
Hawaii
Tradition Coffee Roasters
$25.00

Ka‘ū Classic Dark Roast – Specialty Hawaiian Coffee from the Big Island
Ka‘ū District, Hawai‘i Island Fully washed Hawaiian Typica, Red Catuai
Paradise Coffee Roasters
$25.00

KONA MAHINA
HOLULOA, KONA REGION OF THE BIG ISLAND, Hawaii TRADITIONAL WASHED TYPICA
White Nene Coffee Roasters
$30.00

Hawai‘i Island Blend Medium-Dark Roast (Kona+ Ka‘ū)
Kona & Ka‘ū, Hawai‘i Island
Paradise Coffee Roasters
$25.00

100% Ka'ū Hawai'i
Hawaii
Tradition Coffee Roasters
$25.00
Description
Origin: 100% Kona Coffee Roast: Dark Kona Tasting Notes: Dark chocolate, hazelnut, graham cracker cookies; smooth and balanced
About Big Island Coffee Roasters
- Location
- Hawaii, United States
- Region
- North America
More from Big Island Coffee Roasters

Lā Piha Makahiki Blend
$45.00

Kona Peaberry Coffee
$26.00

Moa'ula 'Ohana Blend
$21.00

Maui Mana
$15.00

Maui Mellow
$15.00

Kaʻu Morning Glory
$21.00







