BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Chromatic Coffee

Chromatic Coffee is a specialty coffee roaster based in California, United States. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Chromatic Coffee.

Top origins
Honduras, Rwanda, Kenya
Common processes
Washed, Honey, Anaerobic Natural
New in last 30 days
2 (2/mo avg)
Newest arrival
2026-09-23

12 coffees in stock (16 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

Munkaze Double Ferment Washed
USA|Chromatic Coffee

$36.99 · 283g · $13.07/100g

3 sizes
  • 283g — $36.99 ($13.07/100g)
  • 907g — $115.99 ($12.79/100g)
  • 2267g — $288.99 ($12.75/100g)

Details

Origin
Burundi
Process
Washed
Barolo Aerobic Honey
USA|Chromatic Coffee

$31.99 · 226g · $14.15/100g

3 sizes
  • 226g — $31.99 ($14.15/100g)
  • 907g — $116.99 ($12.90/100g)
  • 2267g — $287.99 ($12.70/100g)

Details

Origin
Honduras
Process
Honey
Producer
Moises Hidardo Hernandez
Sugarcane Decaf
USA|Chromatic Coffee

$28.99 · 340g · $8.53/100g

3 sizes
  • 340g — $28.99 ($8.53/100g)
  • 907g — $72.59 ($8.00/100g)
  • 2267g — $175.98 ($7.76/100g)

Details

Origin
Colombia
Gondo AB
USA|Chromatic Coffee

$37.99 · 283g · $13.42/100g

3 sizes
  • 283g — $37.99 ($13.42/100g)
  • 907g — $117.99 ($13.01/100g)
  • 2267g — $293.99 ($12.97/100g)

Details

Origin
Kenya
Kamwangi Peaberry
USA|Chromatic Coffee

$37.99 · 283g · $13.42/100g

3 sizes
  • 283g — $37.99 ($13.42/100g)
  • 907g — $117.99 ($13.01/100g)
  • 2267g — $293.99 ($12.97/100g)

Details

Origin
Kenya
Kunjin Wet Process
USA|Chromatic Coffee

$28.99 · 340g · $8.53/100g

3 sizes
  • 340g — $28.99 ($8.53/100g)
  • 907g — $72.59 ($8.00/100g)
  • 2267g — $175.98 ($7.76/100g)

Details

Origin
Papua New Guinea
San Vicente Yogondoy
USA|Chromatic Coffee

$36.99 · 283g · $13.07/100g

3 sizes
  • 283g — $36.99 ($13.07/100g)
  • 907g — $115.99 ($12.79/100g)
  • 2267g — $288.99 ($12.75/100g)
Keynote
USA|Chromatic Coffee

$22.99 · 340g · $6.76/100g

3 sizes
  • 340g — $22.99 ($6.76/100g)
  • 907g — $56.89 ($6.27/100g)
  • 2267g — $137.90 ($6.08/100g)

Details

Origin
Brazil
Heart's Delight
USA|Chromatic Coffee

$36.00 · 283g · $12.72/100g

3 sizes
  • 283g — $36.00 ($12.72/100g)
  • 907g — $115.00 ($12.68/100g)
  • 2267g — $285.00 ($12.57/100g)
Gamut
USA|Chromatic Coffee

$23.99 · 340g · $7.06/100g

3 sizes
  • 340g — $23.99 ($7.06/100g)
  • 907g — $61.84 ($6.82/100g)
  • 2267g — $149.90 ($6.61/100g)
Opus Dark Roast
USA|Chromatic Coffee

$24.99 · 340g · $7.35/100g

3 sizes
  • 340g — $24.99 ($7.35/100g)
  • 907g — $62.03 ($6.84/100g)
  • 2267g — $150.38 ($6.63/100g)
Parainema Reunión
USA|Chromatic Coffee

$38.99 · 283g · $13.78/100g

3 sizes
  • 283g — $38.99 ($13.78/100g)
  • 907g — $121.99 ($13.45/100g)
  • 2267g — $304.99 ($13.45/100g)

Details

Origin
Honduras
Variety
Parainema