DAK
Silky Way
Silky Way is a Colombia, Anaerobic Washed, Pink Bourbon coffee from DAK.
Went OOS:
In stock for ~67d 5h
Details
- Origin
- Colombia
- Process
- Anaerobic Washed
- Variety
- Pink Bourbon
Available Sizes▾
- 250g — $24.75 ($9.90/100g)
- 1000g — $96.09 ($9.61/100g)
Silky Way
Silky Way is a Colombia, Anaerobic Washed, Pink Bourbon coffee from DAK.
Went OOS:
In stock for ~67d 5h
Details
- Origin
- Colombia
- Process
- Anaerobic Washed
- Variety
- Pink Bourbon
Available Sizes
- 250g — $24.75 ($9.90/100g)
- 1000g — $96.09 ($9.61/100g)
Similar coffees to this Colombia Anaerobic Washed Pink Bourbon

Colombia: Wilder Lazo Pink Bourbon
Huila, Colombia Lemongrass Washed Pink Bourbon
Broadsheet Coffee
$36.00

El Casino – Pink Bourbon
Colombia Washed Pink Bourbon
Sweven Coffee
$19.89

Colombia — Linarco Rodriguez Pink Bourbon
Colombia Washed Pink Bourbon
Assembly Coffee London
$23.00

Colombia Las Brisas PB - 200g
Huila, Colombia Washed Pink Bourbon
Ondo Coffee
$28.00
Description
An anaerobic-washed Pink Bourbon from Las Flores, Colombia. We love working with Jhoan’s coffees, they’re always remarkably expressive. This lot shines with notes of lemongrass, white florals, and crisp green apple, delivering a sparkling, bright cup. Colombian Coffee


