
Five Elephant
ETHIOPIA Kello Lalesa – Filter
ETHIOPIA Kello Lalesa – Filter is a Ethiopia, Washed, Heirloom coffee from Five Elephant.
In stock since:
Available Sizes▾
- 100g — $7.86 ($7.86/100g)
- 250g — $21.80 ($8.72/100g)
- 1000g — $75.39 ($7.54/100g)

ETHIOPIA Kello Lalesa – Filter
ETHIOPIA Kello Lalesa – Filter is a Ethiopia, Washed, Heirloom coffee from Five Elephant.
In stock since:
Available Sizes
- 100g — $7.86 ($7.86/100g)
- 250g — $21.80 ($8.72/100g)
- 1000g — $75.39 ($7.54/100g)
Similar coffees to this Ethiopia Washed Heirloom

Ethiopia, Kello Lalesa, Gedeo, washed, 250g
Ethiopia, Kello Lalesa, Gedeo Washed Heirloom
Supreme Roastworks
$24.19

Coffee KSF Limmu Echemo
Ethiopia Washed Heirloom
Terres de Café
$19.12

Ethiopia Yirgacheffe Chelbessa
Yirgacheffe, Gedeo, Ethiopia Washed Heirloom landraces
Parlor Coffee
$21.00

Ethiopia Chelbesa #4
Ethiopia Washed Heirloom
Nylon Coffee Roasters
$21.52

Ethiopia | Chelbesa One
Ethiopia Washed Ethiopian Landrace
ILSE
$25.00

Ethiopia Guji Jigesa Filter Roast
Ethiopia - Jigesa, Guji, Oromia Washed Ethiopian Landraces
49th Parallel Coffee Roasters
$20.00
Description
origin: Ethiopia region: Lalesa, Gedeb, Gedeo producer: Alemayehu Tilahun / Origin Land Coffee farm: El Silencio varietal: Heirloom process: Washed elevation: 2150 masl
More from Five Elephant

COLOMBIA La Virginia – Espresso
$7.85

COLOMBIA El Mesón – Filter
$25.52

Kenya Gatura – Filter
$7.85

COLOMBIA La Palma – Espresso
$11.01

KENYA Thunguri AA – Filter
$20.21

COLOMBIA El Filo Geisha – Filter
$29.78


