
Greater Goods Roasting
Bright Minds - Medium Colombia
Bright Minds - Medium Colombia is a Colombia, Huila, Washed, Caturra, Castillo coffee from Greater Goods Roasting.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia, Huila
- Process
- Washed
- Variety
- Caturra, Castillo
- Producer
- Smallholder Farmers
Available Sizes▾
- 113g — $10.00 ($8.85/100g)
- 283g — $22.00 ($7.77/100g)
- 907g — $60.00 ($6.62/100g)
- 2267g — $136.00 ($6.00/100g)

Bright Minds - Medium Colombia
Bright Minds - Medium Colombia is a Colombia, Huila, Washed, Caturra, Castillo coffee from Greater Goods Roasting.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia, Huila
- Process
- Washed
- Variety
- Caturra, Castillo
- Producer
- Smallholder Farmers
Available Sizes
- 113g — $10.00 ($8.85/100g)
- 283g — $22.00 ($7.77/100g)
- 907g — $60.00 ($6.62/100g)
- 2267g — $136.00 ($6.00/100g)
Similar coffees to this Colombia, Huila Washed Caturra, Castillo

Colombia, Finca Alcatraz, Wilfredo Ule Vargas, Caturra
Oporapa, Huila Washed Caturra
Sightglass Coffee
$28.00

Colombia, Landmark
Colombia, Timaná, Huila Washed Caturra, Castillo, Colombia
Methodical Coffee
$22.36
.png?ts=1776775173)
de caña
Kolumbien, Cauca Washed, E.A. Caturra, Castillo
Neues Schwarz
$11.95

Buena Vista - Colombia - Caturra - Washed
Colombia Washed Caturra
Sorellina Coffee
$14.00

Coffee Finca Santa Maria Caturra - Washed
Colombia Washed Castillo
Terres de Café
$18.09

Colombia / Divino Nino
Colombia Washed Castillo, Caturra, Colombia
NewGround Coffee
$15.92
About Greater Goods Roasting
- Location
- Texas, United States
- Region
- North America
More from Greater Goods Roasting

Spark - Mexico
$10.00

Finca Rosita - Bolivia
$15.00

Korgua Estate - Papua New Guinea
$15.00

Lâm Dông - Dark and Bold Vietnam
$15.00

Mario Jesús - Finca Churupampa - Peru
$15.00

Take Me Home - Light Roast Costa Rica
$12.00


![Fairfield Medium [Medium Roast]](https://kurasu.kyoto/cdn/shop/files/image_Beans_Single_Fairfield-Medium_1024x1024.jpg?v=1779256203)