
Hola Coffee
Colombia - Cherry Punch
Colombia - Cherry Punch is a Colombia, Huila, natural co-fermentado, Pink bourbon coffee from Hola Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Colombia, Huila
- Process
- natural co-fermentado
- Variety
- Pink bourbon
- Producer
- William Ortiz y Tatiana Pete
Available Sizes▾
- 250g — $22.76 ($9.10/100g)
- 1000g — $81.92 ($8.19/100g)
- 3000g — $245.76 ($8.19/100g)

Colombia - Cherry Punch
Colombia - Cherry Punch is a Colombia, Huila, natural co-fermentado, Pink bourbon coffee from Hola Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Colombia, Huila
- Process
- natural co-fermentado
- Variety
- Pink bourbon
- Producer
- William Ortiz y Tatiana Pete
Available Sizes
- 250g — $22.76 ($9.10/100g)
- 1000g — $81.92 ($8.19/100g)
- 3000g — $245.76 ($8.19/100g)
Similar coffees to this Colombia, Huila natural co-fermentado Pink bourbon

Colombia - Aroma Nativo Pink Bourbon EFM Lot 1289
Pitalito, Huila Honey Double Fermentation Pink Bourbon
Archers Coffee
$16.34

El Bombo · Colombia · Pink Bourbon · Apple & Citrus
Huila, Colombia Washed Pink Bourbon
Shavi Coffee Roasters
$24.00

Colombia - Cota Coffee Finca Rio Negro Pink Bourbon - Zest life
Acevedo, Huila Washed - Co-ferment Pink Bourbon
Archers Coffee
$14.43

Guiliar Pérez Cuéllar - Pink Bourbon - Washed - Colombia 250g
Santa Maria, Huila Pink Bourbon
Norma Supply Co.
$25.50
Description
DETALLES TÉCNICOS Origen: Colombia, Huila Proceso: natural co-fermentado Altitud: 1.700 msnm Varietal: Pink bourbon Productor: William Ortiz y Tatiana Pete Cosecha: 2025





