
Hola Coffee
Colombia - Chocomonkey
Colombia - Chocomonkey is a Colombia - Huila., Natural co-fermentado con Banana y Cacao, Pink Bourbon, Red bourbon coffee from Hola Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Colombia - Huila.
- Process
- Natural co-fermentado con Banana y Cacao
- Variety
- Pink Bourbon, Red bourbon
- Producer
- Edier Perdomo y Cadefihuila
Available Sizes▾
- 250g — $29.58 ($11.83/100g)
- 1000g — $104.68 ($10.47/100g)
- 3000g — $314.03 ($10.47/100g)

Colombia - Chocomonkey
Colombia - Chocomonkey is a Colombia - Huila., Natural co-fermentado con Banana y Cacao, Pink Bourbon, Red bourbon coffee from Hola Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Colombia - Huila.
- Process
- Natural co-fermentado con Banana y Cacao
- Variety
- Pink Bourbon, Red bourbon
- Producer
- Edier Perdomo y Cadefihuila
Available Sizes
- 250g — $29.58 ($11.83/100g)
- 1000g — $104.68 ($10.47/100g)
- 3000g — $314.03 ($10.47/100g)
Similar coffees to this Colombia - Huila. Natural co-fermentado con Banana y Cacao Pink Bourbon, Red bourbon

El Bombo · Colombia · Pink Bourbon · Apple & Citrus
Huila, Colombia Washed Pink Bourbon
Shavi Coffee Roasters
$24.00

Colombia - Cota Coffee Finca Rio Negro Pink Bourbon - Zest life
Acevedo, Huila Washed - Co-ferment Pink Bourbon
Archers Coffee
$14.43

Colombia - Aroma Nativo Pink Bourbon EFM Lot 1289
Pitalito, Huila Honey Double Fermentation Pink Bourbon
Archers Coffee
$16.34

Colombia | Reinaldo Chilito
Colombia Washed Pink Bourbon
ILSE
$26.00
Description
DETALLES TÉCNICOS Origen: Colombia - Huila. Proceso: Natural co-fermentado con Banana y Cacao Varietal: Pink Bourbon, Red bourbon Altitud: 1730 msnm. Varietal: Pink Bourbon, Red bourbon Productor: Edier Perdomo y Cadefihuila Cosecha: 2026





