
Idle Hands Roasting
First Light Blend
First Light Blend is a Ethiopia, Natural and Washed coffee from Idle Hands Roasting.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Ethiopia
- Process
- Natural and Washed
Available Sizes▾
- 340g — $22.00 ($6.47/100g)
- 907g — $46.00 ($5.07/100g)

First Light Blend
First Light Blend is a Ethiopia, Natural and Washed coffee from Idle Hands Roasting.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Ethiopia
- Process
- Natural and Washed
Available Sizes
- 340g — $22.00 ($6.47/100g)
- 907g — $46.00 ($5.07/100g)
Similar coffees across all roasters

Bright Blend
Ethiopia
Kuma Coffee
$19.50

Organic Ethiopia Natural Process
Ethiopia Natural
Wonderstate Coffee
$20.00

Light Roast Coffee
Ethiopia, Colombia Washed Caturra
Coffee Bros.
$10.29

Light Roasted Ethiopia Guji Wate / Natural
Ethiopia - Guji Wate Natural
Simple Kaffa
$18.75

Stranger Blend | Light Roast
Manta Ray Coffee Roasters
$13.36

Mulu Espresso
100% Ethiopia Washed & Natural Chiroso & Heirloom Varieties
Prodigal
$25.00
Description
A bright, floral, fruit forward coffee blend on the lighter side of things. It's vibrant acidity is perfect for ultra-modern espresso and pour over.










