
Market Lane Coffee
La Esperanza
La Esperanza is a Ibagué, Tolima, Colombia, Washed, Caturra & Colombia coffee from Market Lane Coffee.
Went OOS:
In stock for ~20d 19h
Details
- Origin
- Ibagué, Tolima, Colombia
- Process
- Washed
- Variety
- Caturra & Colombia
- Producer
- William Buitrago & Aminta Mahocha Franco
Available Sizes▾
- 250g — $19.67 ($7.87/100g)
- 1000g — $70.24 ($7.02/100g)

La Esperanza
La Esperanza is a Ibagué, Tolima, Colombia, Washed, Caturra & Colombia coffee from Market Lane Coffee.
Went OOS:
In stock for ~20d 19h
Details
- Origin
- Ibagué, Tolima, Colombia
- Process
- Washed
- Variety
- Caturra & Colombia
- Producer
- William Buitrago & Aminta Mahocha Franco
Available Sizes
- 250g — $19.67 ($7.87/100g)
- 1000g — $70.24 ($7.02/100g)
Similar coffees to this Ibagué, Tolima, Colombia Washed Caturra & Colombia

Colombia, Landmark
Colombia, Timaná, Huila Washed Caturra, Castillo, Colombia
Methodical Coffee
$22.36

Colombia La Quebrada
Colombia Washed Caturra, Colombia, Castillo
Parlor Coffee
$21.00

Buena Vista - Colombia - Caturra - Washed
Colombia Washed Caturra
Sorellina Coffee
$14.00

Colombia - Dos Quebradas
Colombia, Huila, Palermo Lavado Caturra
Hola Coffee
$15.96

Colombia, Finca Alcatraz, Wilfredo Ule Vargas, Caturra
Oporapa, Huila Washed Caturra
Sightglass Coffee
$28.00

Finca el Porvenir, Caturra
Palestina, Huila Washed Caturra
Dayglow Coffee
$39.00
Description
Origin: Ibagué, Tolima, Colombia Varieties: Caturra & Colombia Processing Method: Washed Producer: William Buitrago & Aminta Mahocha Franco Relationship Length: Since 2019
About Market Lane Coffee
- Location
- Victoria, Australia
- Region
- Asia/Pacific
- Currency
- AUD






