BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Moim Coffee

Moim Coffee is a specialty coffee roaster based in California, United States. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Moim Coffee.

Top origins
Colombia, Peru, El Salvador
Common processes
Washed, Natural, Honey
New in last 30 days
0 (2/mo avg)
Newest arrival
2026-08-27
Latest restock
2026-09-11

5 coffees in stock (6 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

Paola Trujillo, Colombia
USA|Moim Coffee

$30.00 · 225g · $13.33/100g

Details

Origin
Paola Trujillo, Colombia
Process
Washed
Variety
SL28
El Morito, Guatemala
USA|Moim Coffee

$30.00 · 100g · $30.00/100g

Details

Origin
El Morito, Guatemala
Process
Extended Natural
Variety
Red Gesha
El Obraje, Colombia
USA|Moim Coffee

$26.00 · 225g · $11.56/100g

Details

Origin
El Obraje, Colombia
Process
Washed
Variety
Caturra
Finca Colomba, El Salvador
USA|Moim Coffee

$21.00 · 225g · $9.33/100g

Details

Origin
Finca Colomba, El Salvador
Process
Honey
Variety
Bourbon
El Obraje, Colombia
USA|Moim Coffee

$35.00 · 225g · $15.56/100g

Details

Origin
El Obraje, Colombia
Process
Natural
Variety
Gesha