BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
Popayan Decaf
Canada|Monogram Coffee

Monogram Coffee

$16.24300gIn Stock

Popayan Decaf

Popayan Decaf is a Colombia, Washed, Castillo, Catimor, Caturra coffee from Monogram Coffee.

In stock 30+ days

Buy from Monogram Coffee

Details

Origin
Colombia
Process
Washed
Variety
Castillo, Catimor, Caturra
Available Sizes▾
  • 300g — $18.00 ($6.00/100g)
  • 907g — $49.41 ($5.45/100g)
  • 2267g — $120.71 ($5.32/100g)

Similar coffees to this Colombia Washed Castillo, Catimor, Caturra

Description

A Colombian Swiss Water Processed decaf that’s smooth, balanced, and easy to reach for any time of day. • Process: Washed • Variety: Castillo, Catimor, Caturra • Origin: Colombia • Tasting Notes: Milk Chocolate, Nougat, Caramel Want this for espresso?

About Monogram Coffee

Location
Alberta, Canada
Region
North America
Currency
CAD
Visit Monogram Coffee →