
Square Mile Coffee Roasters
Sweetshop
Sweetshop is a Ethiopia, Natural, Gibirinna 74110, Serto 74112 coffee from Square Mile Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 350g — $34.82 ($9.95/100g)
- 1000g — $90.19 ($9.02/100g)

Sweetshop
Sweetshop is a Ethiopia, Natural, Gibirinna 74110, Serto 74112 coffee from Square Mile Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 350g — $34.82 ($9.95/100g)
- 1000g — $90.19 ($9.02/100g)
Similar coffees across all roasters

Manhattan Coffee - Shoondhisa - Espresso
Ethiopia Natural Gibirinna 74110, Serto 74112
Speciality Coffee CA
$19.00

Sweet Talk Blend
Ethiopia Natural and Washed Processes Heirloom, 74110, 74112
Vesta Coffee Roasters
$23.00

Shoondhisa: Natural Espresso
Guji, Ethiopia Natural Gibirinna 74110/Serto 74112
Eight Ounce Coffee
$22.99

Shoondhisa
Guji Natural Gibirinna 74110, Serto 74112
Manhattan
$15.96

Adamo – Gibirinna 74110 & Serto 74112
Ethiopia Natural Gibirinna 74110 & Serto 74112
Sweven Coffee
$19.88

Explore Shoondhisa
Guji Anaerobic Natural, and, Natural Gibirinna 74110, Serto 74112
Manhattan
$33.35
Description
50% Shoondhisa / 50% Thiririka The idea behind our Sweetshop blend is simple: combine sweet and characterful coffee to create a fun, wildly complex and fruit-driven espresso. This isn’t about balance and it certainly isn’t about tradition. This is about cramming as much fruit and fun into the cup as possible. We want an espresso that doesn’t taste like anything else. *To optimise our blend, component percentages are subject to change. Artist Credit - Martin Kingdom
About Square Mile Coffee Roasters
- Location
- United Kingdom
- Region
- Europe
- Currency
- GBP











