BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
Backcountry
Canada|No6 Coffee Co.

No6 Coffee Co.

$16.94340gIn Stock

Backcountry

Backcountry is a specialty coffee from No6 Coffee Co..

In stock 30+ days

Buy from No6 Coffee Co.
Available Sizes▾
  • 340g — $16.94 ($4.98/100g)
  • 1000g — $49.41 ($4.94/100g)
  • 2267g — $109.42 ($4.83/100g)

Description

A hand grinder, beans and fresh air, high in the mountains of British Columbia. Warm fuzzy feelings - life is great.  Brave, bold and nostalgic, this espresso blend is designed to kick you in the pants. Dark chocolate with a hint of juniper berry.

About No6 Coffee Co.

Location
British Columbia, Canada
Region
North America
Currency
CAD
Visit No6 Coffee Co. →