
No6 Coffee Co.
Backcountry
Backcountry is a specialty coffee from No6 Coffee Co..
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 340g — $16.94 ($4.98/100g)
- 1000g — $49.41 ($4.94/100g)
- 2267g — $109.42 ($4.83/100g)

Backcountry
Backcountry is a specialty coffee from No6 Coffee Co..
In stock 30+ days
Available Sizes
- 340g — $16.94 ($4.98/100g)
- 1000g — $49.41 ($4.94/100g)
- 2267g — $109.42 ($4.83/100g)
Similar coffees across all roasters

Northwesterly
Olympia Coffee Roasting
$20.00

Chocolate Berry Espresso
Guatemala/Rwanda, Blend Blend Multiple varieties
Eight Ounce Coffee
$19.99

Chocolate Berry Espresso (1kg)
Guatemala/Rwanda, Blend Blend Multiple varieties
Eight Ounce Coffee
$69.99

Ex Animo Hooked *Espresso*
Revolver
$16.59

Minor Monuments Espresso
Go Get Em Tiger
$22.00

Foret Noire
Rabbit Hole Roasters
$12.71
Description
A hand grinder, beans and fresh air, high in the mountains of British Columbia. Warm fuzzy feelings - life is great. Brave, bold and nostalgic, this espresso blend is designed to kick you in the pants. Dark chocolate with a hint of juniper berry.
About No6 Coffee Co.
- Location
- British Columbia, Canada
- Region
- North America
- Currency
- CAD













