
Round Hill Roastery
Circles
Circles is a Mantiqueira de Minas, Brazil, Natural, Yellow Bourbon coffee from Round Hill Roastery.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Mantiqueira de Minas, Brazil
- Process
- Natural
- Variety
- Yellow Bourbon
Available Sizes▾
- 250g — $14.59 ($5.84/100g)
- 1000g — $51.73 ($5.17/100g)

Circles
Circles is a Mantiqueira de Minas, Brazil, Natural, Yellow Bourbon coffee from Round Hill Roastery.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Mantiqueira de Minas, Brazil
- Process
- Natural
- Variety
- Yellow Bourbon
Available Sizes
- 250g — $14.59 ($5.84/100g)
- 1000g — $51.73 ($5.17/100g)
Similar coffees to this Mantiqueira de Minas, Brazil Natural Yellow Bourbon

Baixadão
Baixadão, Mantiqueira De Minas, Brazil Natural Yellow Bourbon
Red Bank Coffee Roasters
$15.92

Penny Rock
Baixadão, Mantiqueira De Minas, Brazil Natural Yellow Bourbon
Red Bank Coffee Roasters
$13.26

Fazenda Sertão
Carmo de Minas, Brazil Natural Yellow Bourbon, Yellow Catuaí, Yellow Catucaí
Fábrica Coffee Roasters
$16.95

Brazil - Santa Ines
Carmo de Minas Natural Yellow Bourbon
Archers Coffee
$11.44

Brazil
Minas Gerais Natural Red Bourbon, Yellow & Red Catuai
Rum Baba Coffeeroasters
$10.73

Fazenda Sertão - 35g
Carmo de Minas, Brazil Natural Yellow Bourbon, Yellow Catuaí, Yellow Catucaí
Fábrica Coffee Roasters
$3.30
Description
Taste: Dried Cranberry, Brazil Nut, Milk Chocolate Origin: Brazil Region: Mantiqueira de Minas Varietal: Yellow Bourbon Process: Natural Altitude: 1200 masl
About Round Hill Roastery
- Location
- England, United Kingdom
- Region
- Europe
- Currency
- GBP







![[Espresso Roast] Brazil - Monte Alegre / 200g](https://baseec-img-mng.akamaized.net/images/item/origin/e4ed2da058ba927aa434ff146e703203.jpg?imformat=generic&q=90&im=Resize,width=1200,type=normal)

