BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
El Bombo · Colombia · Pink Bourbon · Apple & Citrus
USA|Shavi Coffee Roasters

Shavi Coffee Roasters

$24.00340gIn Stock

El Bombo · Colombia · Pink Bourbon · Apple & Citrus

El Bombo · Colombia · Pink Bourbon · Apple & Citrus is a Huila, Colombia, Washed, Pink Bourbon coffee from Shavi Coffee Roasters.

In stock 30+ days

Buy from Shavi Coffee Roasters

Details

Origin
Huila, Colombia
Process
Washed
Variety
Pink Bourbon
Producer
Cooperativa de Caficultores El Bombo
Available Sizes▾
  • 340g — $24.00 ($7.06/100g)
  • 907g — $49.00 ($5.40/100g)
  • 2267g — $117.00 ($5.16/100g)

Description

Process Washed Country Colombia Region Huila Altitude 1500 masl Variety Pink Bourbon Partnered Since 2025 #shopify-section-template--20232338571502__text_columns_d8LH9p { background-color: #f2d0a9; } #shopify-section-template--20232338571502__text_columns_d8LH9p { background: radial-gradient(rgba(242, 208, 169, 1) 32%, rgba(255, 154, 98, 1) 100%); } Process Washed Country Colombia Region Huila Altitude 1500 masl Variety Pink Bourbon Partnered Since 2025 Process Washed Country Colombia Region Huila Altitude 1500 masl Variety Pink Bourbon Partnered Since 2025

About Shavi Coffee Roasters

Location
District of Columbia, United States
Region
North America
Visit Shavi Coffee Roasters →