BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Wes Ngopi

Wes Ngopi is a specialty coffee roaster based in Malaysia. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Wes Ngopi.

Top origins
Colombia, Ethiopia, Bolivia
Common processes
Natural, Washed, Red Honey
New in last 30 days
8 (4/mo avg)
Newest arrival
2026-09-19
Latest restock
2026-09-27

2 coffees in stock (74 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

Bolivia - La Linda - Anoxia Java
Malaysia|Wes Ngopi

$8.23 · 75g · $10.97/100g

4 sizes
  • 75g — $8.23 ($10.97/100g)
  • 150g — $13.72 ($9.14/100g)
  • 275g — $25.24 ($9.18/100g)
  • 400g — $36.76 ($9.19/100g)

Details

Origin
Caranavi, La Paz, Bolivia
Process
Anoxia
Variety
Java
Nicaragua - Aida Lilla Zeledon - Java - Washed (CoE 2021 #10 Farm)
Malaysia|Wes Ngopi

$13.03 · 200g · $6.51/100g

3 sizes
  • 200g — $13.03 ($6.51/100g)
  • 400g — $24.69 ($6.17/100g)
  • 1000g — $49.38 ($4.94/100g)

Details

Origin
Dipilto, Nicaragua
Process
Washed
Variety
Java